Піч опалювальна для дому та дачі: як вибрати металеву піч, огляд сучасних печей для опалення.
Сьогодні для опалення заміського будинку або дачі існують різні варіанти, проте найпопулярнішим і найдоступнішим залишається опалення за допомогою дров’яної печі. По-перше, це обумовлено зручністю та доступністю палива для печі, все-таки дрова дістати досить легко і коштують вони відносно дешево. Крім того, це один із небагатьох відновлюваних видів палива, який залишається одним із найекологічніших. По-друге, пічне опалення створює неповторну енергетику будинку, підтримуючи багатовікову традицію, яка пов’язує нас із предками. Купити піч у Львові можна в нашому магазині.
Сучасні печі стали набагато різноманітнішими порівняно зі своїми історичними побратимами. Звичайно, ніхто не заважає збудувати піч за всіма канонами обраної традиції, проте набагато простіше підібрати готовий варіант. Зручність опалювальних печей сьогодні пов’язана насамперед із простотою їх встановлення. Йдеться про готові металеві печі, які достатньо привезти до будинку чи лазні та зібрати за інструкцією без зайвого сміття та втрати часу. Бажаєте купити піч у Львові з доставкою по Україні? Тоді переходьте в наш каталог і зможете підібрати топки на будь який смак.
Як грамотно вибрати опалювальну піч із металу?
Отже, ви зрозуміли, що вам потрібна металева піч, як тепер вибрати підходящий варіант серед безлічі моделей, що представлені на сучасному ринку? Насамперед, варто зрозуміти, на які критерії ви хочете спиратися у своєму виборі. Дані критерії впливають на кінцеву вартість печі, тому купуючи піч враховуйте це. Параметри можуть бути такі:
Призначення печі
Мабуть, це перше, що визначатиме ваш вибір. Так, якщо це банна піч, то в неї буде передбачений парогенератор, і сама конструкція враховуватиме особливості розпалювання лазні та укладання в неї лазневого каміння. Піч для обігріву однієї кімнати, невеликого будинку або саду може бути простою окремою або пристінною, а для обігріву суміжних приміщень ідеально підійдуть печі з водяним контуром, до яких можна додатково підключати радіатори опалення. Перед покупкою зважте на особливості вашої оселі, щоб купуючи піч, ви обрали найкращий варіант.
Економічність.
Тут слід враховувати конструкцію печей, адже є конструкції спеціально призначені для тривалого горіння з високим ККД. У таких печах пристрій топки відрізняється від традиційних варіантів.
Матеріал печі та топки. Це важливо враховувати, а тому непогано розібратися б, з чого взагалі зараз виготовляють печі. Найбільш переважно виготовлення з жароміцної сталі або чавуну, а товщина стін може досягати 6-10 мм. Але треба враховувати, що товстіший матеріал печі, тим більше її теплова інерція. Враховуючи вартість газу і електроенергії, в наш час варто звертати увагу на печі, які працюють на дровах, купуючи піч на дровах зможе дозволити суттєво зекономити.
Ціна.
Цей параметр можна було б поставити першим, проте опалювальна піч – це не та складова будинку, на якій розумно заощаджувати. Краще придбати максимально якісну та відповідну за параметрами модель печі, адже саме піч стає серцем будинку, наповнюючи його життям. Насправді ціну кожної моделі впливає низку різних чинників. Це матеріал та його товщина, складність конструкції, дизайн, розміри, потужність та інші фактори.
Це основні параметри вибору печей, проте критеріїв для вибору може бути набагато більше. Купити піч зараз доволі легко враховуючи ці параметри. Погляньмо, за якими критеріями можна згрупувати різні види печей.
За брендом.
Усіх виробників печей перераховувати безглуздо, тим більше, що серед них представлені бренди різних країн: Польща, Німеччина, Канада, Швеція, Франція, Бельгія та інші.
По призначенню.
Цей пункт ми вже обговорили. Виходячи з призначення, ви можете вибирати різні типи печей: опалювально-варильну пічку (це коли в конструкції опалювальної печі передбачена вбудована чи навісна варильна панель і духовка), спеціальну (для гаража, лазні, сараю та інших приміщень)
По розміру.
Цей критерій визначається з особистих уподобань та відповідності необхідним функціям. Вага та габарити печі зазвичай закладаються в план будинку під час його розробки.
За матеріалом корпусу та топки.
Корпус печі може бути виготовлений із сталі, чавуну, каменю, цегли, кераміки. Топка може бути зроблена зі сталі, чавуну, шамоту, вермикуліту, кераміки.
За продуктивністю.
Очевидно, що різні моделі опалювальних печей здатні опалювати різні за площею та обсягом приміщення, і мають, відповідно, різну потужність та ККД. Потужність прийнято вимірювати у кВт, а ККД у %.
За особливостями конструкції.
Це може залежати від функціоналу обраної печі, так і з особистих переваг. Наприклад, дверцята можуть бути виготовлені з вогнетривкого скла, створюючи ефект каміна, або можуть бути суцільними.
За видами палива, що використовується. Опалювальні печі можуть використовувати як паливо дрова, вугілля, електрику, природний або скраплений газ, відпрацьоване масло. т
Ви врахували всі фактори, визначилися з основними показниками і тепер більш-менш уявляєте, яка вам потрібна піч? Давайте ще подивимося, які вимоги обов’язково потрібно врахувати, без чого немислима ідеально підібрана піч. Цих вимог лише три:
Міцність. Обов’язково уточнюйте, який прогнозований термін служби вибраної вами печі. Зазвичай цей період становить від 10 до 50 років і залежить від інтенсивності використання та довговічності матеріалів.
Безпека. Ця вимога безпосередньо перетинається з попередньою, і ще питання, яке з них важливіше. Так, поверхня печі не повинна нагріватися вище за 90-95 градусів, інакше виникає загроза пожежі.
Ефективність. Сюди закладається і відповідність заявленому функціоналу, і здатність поступово підтримувати бажану температуру тривалий час, і економічність у використанні палива.
Тепер давайте розглянемо докладніше, які печі зараз поширені на ринку, і чим вони відрізняються.
Різновиди та особливості сучасних печей
Печі для опалення різних приміщень
Для дому: яким вимогам має відповідати опалювальна піч для дому.
Будь-яку піч, незалежно від її призначення, варто вибирати особливо ретельно, адже від печі залежить дуже багато, починаючи від можливості проживання в заміському будинку і закінчуючи підтримкою потрібної температури в теплиці. Однак до печей для будинку висуваються особливо високі вимоги. Крім усього вищепереліченого, зверніть увагу на такі моменти:
Перш за все важливо визначитися, чи є піч єдиним джерелом тепла, і якщо інших джерел обігріву не передбачається, то знадобиться піч з високою ефективністю нагрівання повітря і досить довгим остиганням.
Якщо йдеться про встановлення печі на кухню, подумайте, чи потрібна вам варильна панель та духова шафа. Важливо враховувати, що поверхня варильної панелі зазвичай нагрівається до 120 градусів, отже, необхідно дотримання додаткових заходів безпеки. І ще варильно-опалювальна піч зазвичай менш ефективна для нагріву великих приміщень у порівнянні з аналогічною моделлю печі, але без панелі.
Можливо, для постійного повноцінного обігріву варто надати перевагу печам з топкою тривалого горіння, де дрова не треба часто підкидати. У таких печах дрова тліють до 12 години, підтримуючи потрібну температуру.
Недоліком пічного опалення, особливо якщо йдеться про досить великий будинок, вважається нерівномірність прогрівання приміщень і неможливість підтримки постійної температури в будинку. Це важливо враховувати, адже вам може знадобитись кілька печей для дому або додаткові системи опалення.
На дачу: яким вимогам має відповідати опалювальна піч для дачі
Печі для дачі зазвичай вибирають меншу потужність, ніж печі для будинку, віддаючи перевагу зручним металевим моделям. Дача зазвичай не передбачає цілорічного проживання, тому головне, на що спираються дачники при виборі печі – економічність і компактність.
Якщо приміщення невелике, то достатньо печі невеликої потужності. Також можна розглянути печі з топкою тривалого горіння, якщо часто не хочеться підкидати дрова. Однак у дачі своя романтика, тому така особливість для багатьох не буде обов’язковою. А ще для дачі часто беруть печі зі скляними дверцятами топки якраз для підтримки тієї самої романтики, адже вони дозволяють насолодитися грою живого вогню, коли немає можливості поставити повноцінний камін.
В сад: яким вимогам має відповідати опалювальна піч для саду
Якщо на дачу ще приїжджають у не сезон, то сад все-таки передбачає виключно сезонні поїздки. І звичайно, сади бувають різними, але середньостатистичні садові будиночки намагаються забезпечити відносно недорогим обладнанням, адже взимку вони часто залишаються без нагляду. Тому одна з основних вимог до опалювальної печі для саду – це вигідна ціна за мінімально необхідного набору функцій.
Найчастіше для опалення садового будиночка буває досить стандартної буржуйки з серії «дешево і сердито». Тобто важливо, щоб піч була недорогою та займала мало місця. Потужність стає практично неважливою, адже садові будиночки, по-перше, зазвичай маленькі, а по-друге, не потребують опалення взимку, а для підтримки комфортної температури холодними літніми ночами цілком достатньо мінімального нагрівання печі.
Для гаража: яким вимогам має відповідати опалювальна піч для гаража
Для гаража, як і для саду, найпопулярнішим варіантом опалювальної печі залишається звичайна буржуйка. Втім, нерідко умільці виготовляють піч для гаража власними силами, використовуючи для цього, наприклад, старий газовий балон.
Якщо піч виконана із сталі, то мінімальна товщина має бути не менше 3 мм. Чавунні аналоги зазвичай обходяться дорожче, але й служать довше. У цьому зовнішня привабливість, зазвичай, ролі не грає. Опалювальна піч для гаража має бути простою, недорогою та компактною. І знову-таки вистачить найменшої потужності, якщо, звичайно, не йдеться про триповерховий гаражний комплекс. Побажання тут такі самі, як і у всіх інших випадках вибору печі: враховуйте об’єм приміщення, яке хочете опалювати, та виходьте із потужності печі. Зазвичай в інструкціях з експлуатації готових печей одразу зазначено, який обсяг приміщення вони розраховані.
В теплицю: яким вимогам має відповідати опалювальна піч для теплиці
Для теплиці зазвичай вибирається піч із топкою тривалого горіння. А оскільки сама необхідність обігріву теплиці істотно збільшує витрати на врожай, то печі для цих цілей зазвичай вибирають недорогі або знову роблять їх своїми руками.
Незважаючи на велику різноманітність варіантів опалення теплиці, лідерами залишаються дров’яні печі тривалого горіння.
Опалювальні печі за типом палива
Тверде паливо (дрова, вугілля, дерев’яні брикети). Печі на твердому паливі, як і раніше, залишаються найпопулярнішими. Вони прості у використанні: закинув у топку дрова чи вугілля та топиш. Вони досить недорогі в обслуговуванні з огляду на ціну на дрова. Моделів таких печей багато від недорогих до преміум-класу.
До недоліків печей, які працюють на твердому паливі, можна віднести необхідність постійної взаємодії з піччю. Навіть при використанні печі з топкою тривалого горіння, паливо доведеться закладати кілька разів на тиждень або навіть 1-2 рази на добу (залежно від обсягу приміщення, вуличної температури та потужності печі.) Крім того, від палива може залишатися бруд, і якщо дрова Ще відносно нешкідливі в плані сміття, то вугілля може завдати маси незручностей.
Електрика. Плюси тут очевидні: висока пожежна безпека через відсутність відкритого вогню та відносну автономність системи, яку не треба перевіряти по 3 рази на добу.
До мінусів електричних печей слід віднести, перш за все, високу вартість за опалення, особливо якщо йдеться про великі будинки.
Універсальні (дрова та електрика). Комбінована піч дозволяє встановити 2 роздільні джерела тепла. Такі печі здатні підтримувати температуру в приміщенні, коли вміст топки вже повністю згорів, а нова порція дров чи вугілля ще не завантажена.
З одного боку, можна заощаджувати гроші на електриці за рахунок використання твердого палива, з іншого – немає необхідності постійно бігати перевіряти стан печі, оскільки перехід на електричне опалення у сучасних змішаних печей відбувається автоматично, як тільки прогорають дрова.
До недоліків таких печей можна віднести високу ціну (порівняно з класичними печами на твердому паливі), залежність від стабільності електропостачання, втрату ККД за рахунок повітряного потоку, що проходить через топку, що вже остигнула.
Печі за способом горіння
За способом горіння можна розділити печі на звичайні та на печі тривалого горіння. Дрова у звичайній печі горять досить інтенсивно і швидко прогорають, доводиться часто їх підкидати.
У печах тривалого горіння передбачена герметична топка, завдяки якій внутрішньо майже не надходить кисень, а значить, інтенсивність згоряння палива знижується. Крім того, деревина в такій печі швидко розпадається на кокс і піролізний газ (тому такі печі ще називають піролізними), це відбувається через високу температуру і дає можливість продовжити роботу на одній закладці дров до 6-12 і навіть 36 годин залежно від місткості та конструктивних особливостей.
Основний недолік печей тривалого горіння – це необхідність у дуже хорошій тязі, домогтися якої буває не завжди просто. А без цього така піч горить дуже погано. До мінусів також можна віднести складну конструкцію димохідної труби, але це легко можна виправити, якщо ви купуєте готовий комплект, а не намагаєтеся майструвати таку трубу самостійно.
Які модифікації для печі вибрати?
Опалювальні печі бувають різних модифікацій, залежно від необхідного функціоналу.
Теплообмінник (водяний контур) – це тепловий блок, який дозволяє рознести тепло за допомогою теплоносія за системою опалення. Як теплоносій зазвичай використовується вода. Якщо говорити спрощено, то бак з водою нагрівається від печі, гаряча вода надходить трубами в радіатори і віддає тепло, обігріваючи будинок. Таким чином піч із теплообмінником дозволяє обігріти велику територію та довше зберегти тепло. І це очевидний плюс теплообмінника. До мінусів можна віднести складнощі із встановленням системи опалення.
Варильна поверхня – це металева конструкція, яка встановлюється над топкою та дозволяє використовувати піч для приготування їжі. Іноді варильна поверхня доповнюється духовкою, створюючи всі умови для створення різноманітних страв. Плюси такої конфігурації очевидні: економія місця та електрики (газу), які зазвичай витрачаються при використанні плити, дешевизна цієї конструкції, універсальність. До мінусів можна віднести пряму залежність між розпалюванням печі та необхідністю готувати. Окремо без розпалювання чайник на такій плиті не зігрієш. Крім того, варильна поверхня печі нагрівається до дуже високої температури, а отже, необхідно дотримуватись додаткових заходів безпеки.
Скляні дверцята використовуються для закривання топки переважно з естетичних міркувань. По суті, це звичайні металеві дверцята, в які вставлений елемент з вогнетривкого скла. Крім естетики, до переваг печей зі скляними дверцятами відноситься безпека та легкість конструкції. Недолік таких дверей очевидний: вони дуже крихкі, тому транспортувати і встановлювати їх треба з максимальною обережністю. Купіть піч у нас і ви зможете бути певні у надійності нашого товару.
Печі за потужністю (обсягом приміщення)
При виборі печі необхідно враховувати, яке приміщення ви плануєте обігрівати за її допомогою. Це дозволяє розрахувати бажану потужність. Чим вища потужність печі, тим більше приміщення вона здатна нагріти до потрібної температури. Потужність вимірюється у кВт. Спрощена формула, що показує взаємозв’язок потужності від об’єму приміщення, має такий вигляд:
(висота приміщення × довжина × ширина) / 14 = потреба у кВт
Звичайно, вам необов’язково вираховувати потужність самостійно, оскільки більшість виробників вказують потужність печі на упаковці та в інструкції. Тут важливо враховувати, що ви далеко не завжди топитимете піч до максимальної тепловіддачі, тому варто докладніше дивитися інструкцію, де зазвичай вказується діапазон потужності. Не варто орієнтуватись лише на верхній показник.