Труба для каміна

/ Профі камін / By

Встановлюючи камін, всі люди спочатку приділяють багато уваги його зовнішньому вигляду, вибирають моделі, що підходять інтер’єру за стилем. Однак не менше уваги вимагають труби для каміну. Адже вони є важливою складовою каміна, яка забезпечить безпечну роботу пристрою для опалення.

ДЛЯ ЧОГО ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ ДИМОХІДНА ТРУБА ДЛЯ КАМІНУ?

При облаштуванні каміна важливо виділити місце для димоходу. Це та конструкція, яка забезпечує безпечну роботу каміна, за її допомогою продукти горіння (пічний дим) виходять назовні без шкоди здоров’ю людини та приміщення.

Так само димарі необхідні для того, щоб підтримувати роботу каміна. Через димар у камін потрапляє повітря, за рахунок чого полум’я не згасає, а продовжує активно горіти та опалювати приміщення. Щоб регулювати процес горіння, використовуються регулятори тяги: вони контролюють доступ повітря до опалювального пристрою і відкривають або закривають димохід залежно від температури. Самі димарі в цьому процесі відіграють ключову роль, адже повітря циркулює саме по трубах, і продукти горіння також проходять по них.

КОЛИ  ПОЧАЛИ ВИКОРИСТОВУВАТИ ТРУБИ ДЛЯ КАМІНІВ?

Перші каміни будували без димарів. Така конструкція також служила для обігріву приміщення, проте для того, щоб підвищити температуру в приміщенні потрібно багато палива, а продукти горіння випаровувалися прямо в кімнати. Саме ці незручності і спричинили появу перших димарів.

Починаючи з цього часу димарі стали невід’ємною частиною камінів, і ця конструкція з кожним наступним десятиліттям удосконалювалася.

Почати варто з розташування димаря. Це має бути найтепліше місце в кімнаті, щоб димар для каміна не піддавався впливу низьких температур і не промерзав. Щоб уникнути впливу холоду на труби, стіни будинку можна додатково утеплити. Також важливо приділити увагу димохідним трубам: вони повинні бути виготовлені з міцних матеріалів, які мають стійкість до високої температури, агресивного середовища та корозії. Рівень стійкості залежить від матеріалу, з якого виготовлена ​​труба для каміна, ціна на стійкіші моделі буде, відповідно, вищою.

Бажано вибирати гладкі труби для каміна, щоб на його стінках не накопичувалася сажа та конденсати. Інакше продукти горіння можуть спровокувати пожежу. При виборі матеріалу, з якого виготовлені труби для камінного димаря, враховуйте паливо, яке збираєтесь використовувати.

Димар є розбірною конструкцією, що складається з безлічі деталей – труб, з’єднувачів, парасольки, регулятора тяги та інших. Таким чином, вам не потрібно витрачати багато часу на пошук димохідної системи, яка підійде саме вам — з усіх цих елементів димохід збирається індивідуально, відповідно до ваших потреб.

Для виготовлення камінних димарів найчастіше використовуються два матеріали: нержавіюча сталь та чорний метал. Перший став фаворитом на ринку за рахунок своєї міцності, другий завдяки естетичним якостям. Обидва ці матеріали мають стійкість до високої температури і агресивного середовища і досить прості в установці.

Перш ніж приступити до встановлення димарів, необхідно переконатися, що дотримані всі запобіжні заходи. Для справної роботи димаря важлива пожежна безпека, тому про облаштування каміна потрібно подбати завчасно. Щоб мінімізувати можливість виникнення пожежі, варто вибирати негорючі будівельні матеріали для покрівлі, стін та стелі приміщення, де знаходиться опалювальний пристрій. Також потрібно створити в димарі прокладку і потовстити стіни.

Ще один важливий момент – забезпечення доступу повітря до труб. Для цього в димарі встановлюється автоматичний або механічний регулятор тяги. Не менш важливою є відсутність перешкод усередині труби, які можуть затримувати продукти горіння і заважати вільній циркуляції повітря. При складанні димаря намагайтеся використовувати менше горизонтальних ділянок: якщо їх загалом буде більше 2 метрів, якість тяги значно погіршиться навіть за наявності регулятора тяги.

Варто подбати і про те, щоб конструкція була зібрана максимально якісно та герметично. Це необхідно для того, щоб продукти палива виходили через труби назовні, не зачіпаючи стінки димоходу і не руйнуючи їх. Для підвищення рівня герметичності рекомендуємо використовувати спеціальні герметики, які стійкі до температури до 1000°С.

Монтаж димарів для каміна починається з установки камінної топки з ніжками з негорючих матеріалів – цегляними, кам’яними, металевими. Стіна, що примикає до каміна, обов’язково необхідно утеплити теплоізолюючими матеріалами – мінеральною або базальтовою ватою.

 

Коли камінна топка буде надійно закріплена, можна приступати до безпосереднього збирання димоходу. Складання камінного димаря обов’язково починається знизу, від каміна. У першу трубу вставляється друга, у другу – третя. У жодному разі не можна порушувати систему збирання і вставляти першу трубу в другу, оскільки це негативно позначиться на герметичності конструкції: конденсат, випаровування та інші шкідливі продукти горіння вийде за межі труб, що призведе до руйнування стінок димоходу.

Після того, як всі елементи димоходу будуть зібрані в єдину конструкцію, усі шви необхідно обробити герметиком, щоб підвищити рівень герметичності. Місця з’єднання двох елементів поверх герметика проклеюються алюмінієвим скотчем для надійної фіксації.